ACL Anodizing s.r.o.

Firma ACL Anodizing s.r.o., sídlící v Jablonci nad Nisou, zabývá povrchovou úpravou hliníku a jeho slitin anodickou oxidací – eloxováním.

Eloxováním hliníku a jeho slitin se naše společnost věnuje již od roku 2005 a jako jedna z mála společností je schopna docílit vysokých požadavků jak v technickém, tak i dekorativním eloxu.

V automatickém provozu anodické oxidace se naše společnost od roku 2012 intenzivně podílela na praktickém ověřování nových technologií, které byly následně v laboratořích firmy ALUFINISH GmbH & Co.KG upravovány tak, aby bylo možné jejich bezproblémové využití v běžné praxi. Anodická oxidace hliníku a jeho slitin (elox) vytváří na povrchu součásti vrstvu oxidu hlinitého, která má strukturu korundu. Tato vrstva je velmi tvrdá, nevodivá a otěruvzdorná a současně také zabraňuje následné oxidaci povrchu součásti.

V dubnu roku 2013 byla spuštěna nová linka anodické oxidace, jejíž součástí jsou právě tyto nové technologie, jedná se jak o proces elektrolytického leštění – s přípravkem ALFIFLEX 490, tak speciální technologie čtyřstupňového utěsňování s přípravkem ALKALISEAL 1000, pomocí které lze dosáhnout odolnosti proti silně alkalickému prostředí (pH  > 13,5).

Provoz je vybaven dvěma moderními automatickými linkami řízenými počítači se záznamem dat. Menší linka má vany o použitelných rozměrech 2m x 0,5m x 1,4m. Větší linka má vany o použitelném rozměru 2,7m x 0,5m x 2,2m. V obou linkách používáme chemické přípravky firmy ALUFINISH, což je zárukou vysoké kvality povrchové úpravy. Na těchto linkách se zpracovávají součásti hlavně pro automobilový, letecký, elektrotechnický, nábytkářský a stavební průmysl, jakož i díly pro všeobecné strojírenství a sportovní odvětví.

Na začátku roku 2008 byla firma úspěšně certifikována a získala certifikát podle normy ISO/TS 16949:2002.