STRATEGIE

V dubnu 2013 byla uvedena do provozu nová linka určená především pro eloxování profilů a pro technologii lesklého eloxu s vysokou korozní a alkalickou odolností. Tím se uskutečňuje strategický záměr firmy, nabídnout inovativní řešení povrchových úprav zákazníkům nejen z oblasti automobilního průmyslu. Na nových technologických postupech pro tzv. lesklý elox jsme spolupracovali zhruba 2 roky přímo s německou firmou Alufinish. Tento technologický postup je ojedinělý a patentovaný.

Pro přípravu Al –dílů před eloxováním disponuje Plastime.Chemi dvěma plně robotizovanými pracovišti od firmy Cimotec. Na těchto pracovištích se provádí předúprava broušením, leštěním, popřípadě kartáčováním. Těmito předúpravami spolu s eloxováním se docílí vynikající kvality povrchu.

Od roku 2013 disponuje Plastime.Chemi také technologií tzv. elektrolytického barvení. Zde se provádí povrchové úpravy dle základní stupnice EURAS, tzn. C0, C32 – C35. Tato technologie nabízí širší spektrum odstínů a vysokou barevnou stálost.